بررسی امنیت شغلی و قراردادهای کار در جلسه امروز شورای عالی کار

نماینده کارگران در شورای عالی کاربا اشاره به جلسه امروز شورای عالی کار گفت:بحث امنیت شغلی و قراردادهای کار و مشاغل موقت در دستور کار امروز شوراست.

هادی ابوی, نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم، با  اشاره به جلسه امروز شورای عالی کار گفت: امنیت شغلی و مشاغل موقت,بررسی ماده ۱۵۳ قانون کار و همکاری کارفرمایان با تعاونی ها که اصلاح آیین نامه این نامه است در دستور کار امروز شورای عالی کار است.

وی با بیان اینکه درخواست نمایندگان کارگران بحث اجرای امنیت شغلی برای جامعه کارگری است گفت: در این راستا وزارت کار این بحث را در دستور کار شورای عالی کار قرار داده است. یکی از مواردی که در این نشست‌ بررسی می‌شود، بحث قراردادهای کاری است، به‌خصوص قراردادهایی که در کارهایی با ماهیت دائم به‌صورت موقت منعقد می‌شود.

ابوی اظهار داشت:کارگری که قرارداد کارش سه‌ماهه است به‌چه‌شکلی می‌تواند اجاره خانه‌اش را یک‌ساله ببندد؟ کارگری که بیست سال است در یک کار با ماهیت مستمر مشغول به کار است تا کی باید گرفتار قرارداد موقت سه‌ماهه و شش‌ماهه باشد؟ به همین علت درخواست ما این است که آنچه در  کمیته امنیت شغلی به نتیجه رسید که سقف سال تعریف کند و اگر کسی در کارگاهی چهار سال کار کرد و با او قرارداد موقت بسته شد، بعد از گذشت ۴سال قراردادش دائمی شود به زودی تصویب شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *