دریافت تسهیلات اشتغالی مانع استخدام در دستگاه دولتی نمی‌شود

رئیس دبیر خانه شورای عالی اشتغال با اشاره به اینکه دریافت تسهیلات اشتغالزایی مغایرتی برای استخدام در دستگاه های دولتی ندارد گفت:اگر فردی تسهیلات اشتغالی دریافت کند می تواند در صورتی که شرایط برای استخدام داشته باشد, در دستگاه دولتی استخدام شود.

قاسم رستم‌پور، رئیس دبیر خانه شورای عالی اشتغال در گفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم،در پاسخ به این سوال که آیا اگر فردی متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال زایی باشد, امکان استخدام در دستگاه ها و نهاد دولتی را دارد یا خیر گفت: دریافت تسهیلات اشتغالزایی مغایرتی با استخدام در دستگاه دولتی ندارد.اگر فردی تسهیلات اشتغالی دریافت کند می تواند در صورتی که شرایط برای استخدام داشته باشد, در دستگاه دولتی استخدام شود.

وی در ادامه به سیاست های اشتغالی وزارت کار اشاره کرد و گفت: طرح شناسایی مشاغل سیار (دستفروش‌ها) با هدف ساماندهی این مشاغل، شناسنامه‌دار کردن دستفروشان، کمک به برقراری حمایت‌های اجتماعی و فراهم کردن بازارهای موقت و محلی برای مشاغل غیررسمی و سوق دادن مشاغل غیررسمی به اشتغال رسمی و ایجاد فضای بهینه اشتغال در کشور از تدابیر  اشتغالی در سال جاری است.

رستم پور گفت:شناسایی ظرفیت رسته‌های بهره‌ور و اشتغال‌زا در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات و سازوکار حمایت از اشتغال‌زایی و برنامه اصلاح فضای کسب‌وکار اختصاصی ۲۲رسته در سطح ملی، ۸رسته در هر استان و ۳رسته در هر ناحیه با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه و تدوین شده است که در سال ۱۴۰۱عملیاتی می‌شود.

وی ادامه داد:یکی از مهم‌ترین اقدامات در زمینه اشتغالزایی مصوبه تسهیل مجوزهای کسب‌وکار برای اشتغال آفرینی جهت ایجاد زیرساخت‌های لازم برای صدور الکترونیکی مجوزها از مسیر درگاه ملی به‌خصوص در حوزه مشاغل خانگی است که در حال انجام است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *