صدور بیش از ۱۰۷ هزار مجوز کسب و کار در شش ماهه اول سال

     از ابتدای امسال تا هفته آخر شهریور ۳۵۳ هزار و ۳۹۳ درخواست مجوز کسب و کار در درگاه ملی مجوزها ثبت شده و ۱۰۷ هزار و۳۹۹ مجوز صادر شده است.

به گزارش سایت بازار، از ابتدای امسال تا هفته آخر شهریور ۳۵۳ هزار و ۳۹۳ درخواست مجوز کسب وکار در درگاه ملی مجوزها ثبت شده و ۱۰۷ هزار و۳۹۹ مجوز صادر شده است و ۱۴۵ هزار و ۲۴۸ مجوز بلاتکلیف مانده اند.

تعداد مجوزهای رد شده ۷۵ هزار و ۹۹۷ مورد بوده و ۲۲ هزار و ۹۳۷ نفر نیز درخواست مجوز خود را پس گرفته اند. ۳ هزار و ۵۵۶ درخواست مجوز در فرآیند صدور قرار دارند و نسبت مجموع تاخیر به درخواست مجوز دستگاه‌ها در این ۶ ماه ۴۱.۱ درصد بوده است.

 

نسبت تاخیر به درخواست که نشان دهنده عملکرد دستگاه در رسیدگی و صدور به هنگام درخواست مجوزهای کسب و کار است در سازمان محیط زیست در بین دیگر دستگاه‌ها رتبه نخست را در این ۶ ماه داشته و این نسبت ۸ در مصد بوده است، اما وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیشترین تاخیر را داشته تمام ۷۴۵ مجوز درخواست شده از این سازمان در درگاه ملی مجوزها با تاخیر مواجه شده و تاخیر صد درصدی داشته است.

صدور بیش از ۱۰۷ هزار مجوز کسب و کار

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از ۱ هزار و ۸۷۷ مجوز درخواستی در این بازه زمانی تنها ۶ مجوز را صادر و ۳ مجوز را رد کرده و ۷ مجوز هم در مرحله صدور قرار دارند و با ۱ هزار و ۸۱۰ درخواست بلاتکلیف تا ۹۶.۴ درصد تاخیر نسبت به صدور داشته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *