چرا مدارس باید کارآفرینی را آموزش دهند؟

مزرعه کارآفرینی

برخی مدارس عمومی و خصوصی در حال مدرن سازی هستند و دانش آموزان آن ها برای حل مشکلات با هم کار گروهی انجام می دهند، به طور آنلاین آموزش می بینند و علم و هنر را با هم ادغام می کنند. ولی اکثر موسسات مواردی مثل کارآفرینی را که باید محور آموزش معاصر باشد آموزش نمی دهند.

آموزش کارآفرینی از نظر تمام زمینه های اجتماعی و اقتصادی به نفع دانش آموزان است، زیرا به کودکان یاد می دهد آزادانه فکر کنند و مهارت ها و استعدادهای غیرمتعارف خود را پرورش دهند. علاوه بر این فرصت نیز ایجاد کرده، عدالت اجتماعی را تضمین می کند، و اعتماد به نفس را القا می نماید. نیازی نیست مدارس خودشان این مهارت ها را تدریس کنند، بلکه می توانند با سازمان ها در ارتباط باشند تا این سازمان ها به معلمانی که در مناطق کم درآمد فعالیت می کنند کمک نمایند کارآفرینی را تدریس کرده یا از مزایای ابتکارات کودکان بهره بگیرند تا آنها را نیز در پروژه های در حال اجرا دخیل کنند.

از آنجایی که کارآفرینی می تواند فرصت های اقتصادی را افزایش دهد، می توان از آن به عنوان عامل عدالت اجتماعی استفاده کرد.
علاوه بر این، کارآفرینی در طول تاریخ باعث شده اقلیت ها، زنان و مهاجران زندگی بهتری برای خود و خانواده شان ایجاد کنند. مهاجرانی که کسب و کاری را شروع می کنند می دانند که ممکن است شکست بخورند، ولی آن ها چیزی برای از دست دادن ندارند. آن ها ریسک پذیر و پایدار هستند و این صفات نیز برای کارآفرینی بسیار مهم می باشند.

از آنجایی که کارآفرینی، این نوع ویژگی ها را در افراد پرورش می دهد، لذا نه تنها به نفع افراد کم درآمد بلکه به نفع تمام دانش آموزان است. افراد مرفه معمولا کودکان را به ریسک پذیری و اشتباه کردن تشویق نمی کنند، در حالی که این دو کار برای ابتکار و خلاقیت ضروری هستند. شاید اگر دانش آموزان به مطالعه ی کارآفرینی بپردازند مجبور شوند آزادانه فکر کنند تا شکست خورده و باز به راه خود ادامه دهند. این تجربیات به آنها الهام می بخشند تا افرادی خلاق، مبتکر و نوآور گردند.
علاوه بر این، کارآفرینی از مهارت ها و استعدادهایی استقبال می کند که اگر دانش آموزان در کلاس درس های معمولی آن استعدادها را از خود نشان دهند توسط معلم جریمه و تنبیه می شوند.

«کارآفرینان دوست دارند در زمینه های مختلف خوب باشند، نه فقط در یک زمینه ی خاص. همین توانایی تفکر وسیع، این افراد جوان را قادر می سازد انواع کارهای ضروری در آغاز کار شرکت ها را تکمیل نمایند.»

یکی دیگر از دلایل آموزش کارآفرینی این است که رفاه اجتماعی و عاطفی را افزایش می دهد و بیشتر از کسب و کارهای دیگر با شادی و خوشحالی سر و کار دارد. کسانی که این دوره را طی می کنند و کسب و کارهای خودشان را راه اندازی می نمایند بسیار شادتر از سایر افراد هستند زیرا کنترل بیشتری بر سرنوشت خود دارند. به همین خاطر در مدارس معروف کسب و کار، تقاضای دانش آموزان برای این دوره ها رو به افزایش است.
به لطف افراد آینده نگر و سازمان ها آموزش کارآفرینی به برخی مدارس راه یافته است. در حال حاضر برنامه های خاص دانش آموزان را تشویق می کنند در همان اوایل دبیرستان، شرکت های خود را راه اندازی کنند و مدارس خاص با سرمایه گذاران فرشته خو و خطرپذیر کار می کنند تا بودجه ی استارتاپ های کودکان را تامین نمایند.

منبع: entrepreneur

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *