تعداد شرکت های دانش بنیان تا پایان سال ۲ برابر می شود

دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی ریاست جمهوری از افزایش ۲ برابری شرکت‌های دانش بنیان تا پایان سال خبر داد.

دانش بنیان

تعداد شرکت های دانش بنیان تا پایان سال ۲ برابر می شود

پرویز کرمی گفت: نوپیا یکی از ساختارهای سازمانی است که توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) شکل گرفته است و می‌تواند سرشبکه یا “هاب ملی” این کار در دل خانه‌های خلاق و نوآوری یا خانه‌های خلاقی که در مناطق کم برخوردار ایجاد می شود باشد.

او افزود: نوپیا، مخففی از «نوآوری و پیشرفت ایران» نیز است که به خواست عمومی ایرانیان برای خلق نحوی دیگر از زیستن، مبتنی بر بوم و فرهنگ و تاریخ و تمدن ایرانی اسلامی‌ در جهان جدید اشاره دارد.

دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: ستاد اجرایی فرمان امام یک رویدادی را با نام نوپیا تشکیل داد و به دنبال این است یک خانه خلاق نوآوری که به صورت خصوصی است راه اندازی کند، با دستور رئیس جمهور در هر سفر استانی باید ۵ خانه نوآوری تشکیل شود.

خانه خلاق و نوآوری برای جوانانی است که یک ایده دارند و میتوانند با مراجعه به این مرکز ایده خود را مطرح کنند و با کمک های تجربی، مالی، بازار، محصول و ایده خودرا به مرحله اجرایی برسانند.

به گفته‌ی کرمی، اکنون ۶۶۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور داریم که بر اساس بیانات مقام معظم رهبری تا پایان سال باید ۲ برابر شود. 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *